Facebook
Twitter
Instagram
 
Kup BiletMEW
Data:
2017-11-29 (środa)
Facebook
Miasto: Gdańsk
Miejsce: B90
Adres: doki 1
Godziny: wejście: 19:00, początek: 20:00
Cena biletów: 69 / 80 zł
Miejsca zakupu: www.biletomat.pl, www.ticketmaster.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt, Saturn
Support: GLASSPOP
Agencja Go Ahead zaprasza na dwa koncerty zespołu Mew! Zespół wystąpi 28 listopada w warszawskim klubie NIEBO i dzień później w gdańskim B90!

Rozpiska czasowa:
19:00 - otwarcie drzwi
20:00 - Glasspop
21:00 - Mew


Mew to duński zespół indie-rockowy, założony w 1995 roku w Kopenhadze. W skład grupy wchodzą: wokalista Jonas Bjerre, basista Johan Wohlert oraz perkusista Silas Utke Graae 
Jørgensen.  W 1997 roku zespół wydał debiutancki krążek „A Triumph for Man”. Trzy lata później pojawił się album „Half The World Is Watching Me”, natomiast prawdziwą popularność przyniosła grupie trzecia płyta zatytułowana „Frengers”.   Na międzynarodową rozpoznawalność wpłynął również support grupy REM podczas europejskiej trasy koncertowej. W 2009 roku ukazał się krążek grupy „ No More Stories / Are Told Today / I'm Sorry / They Washed Away // No More Stories / The World Is Grey / I'm Tired / Let's Wash Away”, z którym grupa wyruszyła w międzynarodową trasę z zespołem Nine Inch Nails. W 2013 roku zespół zerwał kontrakt Sony, by dwa lata później z niezależną wytwórnią Play It Again Sam wydać krążek "+-", którego promowały single „Water Slides”, „Satellites” oraz „Witness”. W kwietniu 2017 roku ukazał się najnowszy album formacji “Visuals”, na którym można usłyszeć między innymi singel „ 85 Videos”. "To był ciężki rok dla świata, co wpłynęło na teksty utworów. Album przypomina o tym, żeby cenić tu i teraz" – powiedział wokalista Jonas Bjerre. Brzmienie zespołu można określić jako indie rock z elementami rocka progresywnego. Nowego krążka będzie można posłuchać na żywo już w listopadzie w Polsce!


W roli supportu zagra GLASSPOP! Zespół który powstał w 2016 roku w Poznaniu. „Glasspop to odpowiedź na nasze muzyczne poszukiwania i próba zdefiniowania samych siebie jako artystów. Chcemy tworzyć i być na muzycznej scenie na swoich własnych zasadach” - mówią muzycy. Wiosną 2017 zespół podpisał kontrakt z brytyjską wytwórnią HTT Records. Pierwszy singiel „I Need somebody” zadebiutował w radiostacjach w Polsce, Holandii i Wielkiej Brytanii w czerwcu 2017. Zespół zagrał również na poznańskim festiwalu showcase’owym Enea Spring Break. Debiutancka płyta planowana jest na wrzesień 2017.