Facebook
Twitter
Instagram
 
->
->
NOTHING BUT THIEVES
wyprzedany
Data:
2015-11-08 (niedziela)
Facebook
Miasto: Warszawa
Miejsce: Proxima
Adres: ul. Żwirki i Wigury 99
Godziny: wejście: 19:00, początek: 20:00
Cena biletów: KONCERT WYPRZEDANY! Bilety nie będą już dostępne ani w przedsprzedaży ani w dniu koncertu!
Miejsca zakupu: KONCERT WYPRZEDANY! Bilety nie będą już dostępne ani w przedsprzedaży ani w dniu koncertu!
Support: TERRIFIC SUNDAY

Agencja Go Ahead z przyjemnością zaprasza na koncert grupy Nothing But Thieves! Młodzi Brytyjczycy, którzy koncertowali już wspólnie z Muse czy Gerardem Wayem, szturmem zdobywają kolejne kraje i listy przebojów, choć premiera ich debiutanckiej płyty planowana jest na październik tego roku. W Polsce wystąpią 8 listopada, w warszawskiej Proximie.

Rozpiska godzinowa koncertu:
19:00 otwarcie drzwi
20:00 Terrific Sunday
21:00 Nothing But ThievesHistoria zespołu zaczęła się jeszcze w szkole, gdzie Conor (wokal) i Joe (gitara) występowali wspólnie w kilku muzycznych projektach. Zespół funkcjonował początkowo jako trio (skład uzupełnił Dom, drugi gitarzysta) i w tym składzie wyruszył do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu inspiracji do nagrania pierwszego materiału. Owocem tej podróży była EPka „Graveyard Whistling”, która ukazała się w październiku 2013. Już pierwszy numer, do którego powstał klip – „Emergency” – zwrócił uwagę Zane’a Lowe i zespół został zaproszony do BBC Radio 1.

Aktualnie w skład Nothing But Thieves oprócz Conora, Joe i Doma wchodzą jeszcze Price (perkusja) i Phil (bas). Zespół przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty, która ma ukazać się 16 października. Album zapowiadają doskonale już znane publiczności single „Ban All The Music”, „Itch” czy „Trip Switch”. Wśród kluczowych inspiracji muzycy wymieniają Muse, Kasabian i Arcade Fire. Wokalista natomiast wielokrotnie podkreślał, że najważniejszy wpływ na jego śpiewanie miał materiał Jeffa Buckleya.Od początku 2015 roku muzycy intensywnie koncertują, zdobywając rozgłos w kolejnych krajach. Zimą występowali jako support Gerarda Waya, następnie otwierali koncerty Awolnation czy Young Guns. Występowali też u boku Arcade Fire i George’a Ezry, zagrali na NME Awards oraz dołączyli do lineupów kilku letnich festiwali – w tym Reading & Leeds. W ostatnim czasie otwierali także koncerty Muse.

Nothing But Thieves są już też doskonale znani polskiej publiczności. Po raz pierwszy zachwycili na wspólnym koncercie z Gerardem Wayem, a po niezwykle ciepłym przyjęciu (https://www.facebook.com/NothingButThieves/videos/vb.115142248559842/789925591081501/?type=2&theater) i kolejnych występach otwarcie deklarują, że jesteśmy jednym z ich ulubionych punktów na trasach koncertowych!

Support: TERRIFIC SUNDAY
Terrific Sunday to poznański kwartet, grający wspólnie od marca 2013 roku. Mimo zaledwie dwuletniego stażu, muzycy mają na swoim koncie występy na wielu ważnych rodzimych festiwalach (m.in. Spring Break, Open’er), koncertowali też u boku Artura Rojka, Hey czy Much. Poznaniacy inspirują się szeroko pojętą muzyką niezależną. Wypadkową doświadczeń i inspiracji są dwie EPki: „Terrific Sunday” oraz „Tonight”, wyprodukowane przez wokalistę  – Piotra Kołodyńskiego. Obydwa wydawnictwa zostały bardzo dobrze przyjęte przez krytykę i przysporzyły zespołowi wielu fanów. W ubiegłym roku Terrific Sunday podpisali kontrakt z Sony Music Poland. Owocem tej współpracy jest debiutancka płyta – „Strangers Lovers”, która ujrzała światło dzienne na początku października. To właśnie z tego albumu pochodzą dwa świetne single: „Bombs Away https://www.youtube.com/watch?v=GhqBvSeNpGo  i „Streets of Love https://www.youtube.com/watch?v=1d1ziP4fJTE .

Zapraszamy!