Facebook
Twitter
Instagram
 
->
->
DRAGONFORCE
Data:
2012-11-29 (czwartek)
Miasto: Wrocław
Miejsce: Alibi
Cena biletów: 69 zł / 80 zł
Miejsca zakupu: www.ticketpro.pl, www.eventim.pl i biletin
Support: EAGLEHEART

Zapraszamy na trzy koncerty power metalowej formacji DRAGONFORCE. Brytyjczycy pojawią się 29 listopada we wrocławskim Alibi, 30 listopada w gdańskim klubie Parlament oraz 1 grudnia w warszawskiej Proximie.

Podczas trasy koncertowej londyńczycy promować będą swój ostatni album "The Power Within".

Dragonforce określa swój styl jako "ekstremalny power metal". Poprzez połączenie wielu gatunków muzycznych, jak np. heavy metalu, power metalu, speed metalu, thrash metalu, death metalu, hard rocka, a także muzyki z gier komputerowych grupa uzyskała swój własny, oryginalny styl.

Bilety już w sprzedaży !DRAGONFORCE
29.11.12 g.20:00 Alibi - Wroclaw 
bilety: 69 zł - przedsprzedaż, 80 zł - w dniu koncertu
do nabycia: ticketpro.pl, eventim.pl i biletin 

30.11 g.18:00 Parlament - Gdańsk
bilety: 69/79pln
do nabycia: Ticketpro.pl, Ebilet.pl, Lotto (CH Manhattan), Puls (Centrum Gemini), Parlament, Pwevents.pl
 
01.12 19:00 Warszawa - Proxima
bilety: 69/79pln
do nabycia: ticketpro.pl, ebilet.pl, kolekcjonerskie: Ticketclub (ul. Bracka 25), pwevents.pl, klub Proxima
 

Dragonforce - Zespół został założony we wrześniu 1999 roku i wcześniej znany jako DragonHeart. Zespół zmienił nazwę w grudniu 2001 roku, by uniknąć pomyłek z innym zespołem, firmą fonograficzną i filmami pod tymże tytułem.
Zespół tworzy dwóch gitarzystów Herman Li i Sam Totman, i klawiszowiec Vadim Pruzhanov. Ten skład został uzupełniony przez basistę Adriana Lamberta i perkusistę Davida Mackintosha. Muzycy pochodzą z wielu regionów świata- Hongkongu, Anglii, Nowej Zelandii, RPA, Ukrainy.
Wczesna muzyka DragonForce to nowoczesny power metal. Z czasem ich styl wyewoluował i stworzyli charakterystyczne dla siebie brzmienie. Poprzez połączenie wielu gatunków muzycznych, jak np. heavy metalu, power metalu, speed metalu, thrash metalu, death metalu, hard rocka, a także muzyki z gier komputerowych. Swą twórczość zespół określa jako ekstremalny power metal.
Dobrze znana w metalowym podziemiu przez kilka lat, grupa zaczęła od wyprodukowanego samodzielnie dema, które zostało ściągnięte ponad pół miliona razy. DragonForce koncertował, towarzysząc takim zespołom jak Halford, Stratovarius czy Virgin Steele i grając koncerty w Anglii, nie mając jeszcze nagranego albumu.
Ich debiutancki album, Valley of the Damned, uplasował się na trzeciej pozycji na liście Burn! w Japonii (pierwszy był Marilyn Manson, drugie miejsce zajął zespół Helloween). Potem zespół został zaproszony na pierwszą trasę do Azji Południowo-Wschodniej, gdzie mieli swoje własne show w Tajlandii, grali przed Helloween w Japonii i zagrali przed zaproszoną publicznością na Tajwanie.
Dorównywały temu świetne recenzje i wyniki sprzedaży ich albumu w Europie, a grupa była wciąż zapraszana na prestiżowe festiwale, takie jak Sweden Rock, Torres Rock w Hiszpanii, Young Metal Gods w Niemczech czy Bloodstock w Anglii. W samej Finlandii DragonForce znalazł się w Top 20 nowych artystów obok Beyonce, The Darkness i 50 Cent. W Japonii w dorocznym głosowaniu Burn! DragonForce zajął 3. miejsce w kategorii "największa nadzieja" oraz 11. miejsce za najlepszy album roku 2003 - Valley of the Damned, a gitarzysta Herman Li znalazł się na liście najlepszych gitarzystów. W Young Guitar Magazine DragonForce zajął 10. miejsce za najlepszy album i był w Top 20 najlepszych zespołów.